با ما همراه باشید

اندیمشک

پیرامون همایش اندیمشک در مسیر توسعه

منتشر شده

در

بدون شک مهم ترین اخبار سیاسی شهرستان در روزهای اخیر پیرامون همایش هایی است که در دو روز گذشته توسط نماینده شهرستان برگزار شده است که ما نیز بر آن شدیم نگاهی به آن بیندازیم.

به گزارش اخبار اندیمشک ، همایش هایی با نام اندیمشک در مسیر توسعه که هم می توان گفت گزارشی از عملکرد بیست ماه نمایندگی او بوده و هم چشم اندازی از اندیمشک آینده و در نهایت نیز گفتگویی با شهروندان در رابطه با رویه و سیستم کاری و مدیریتی که در این بیست ماه شهرستان اندیمشک در پیش گرفته است.

هرچند برخی رسانه ها قصد کم رونق و کم استقبال نشان دادن این همایش ها را داشتند اما طبق گفته ی حاضرین و با نگاهی مختصر به تصاویر واضح است که این همایشات با استقبال قابل توجهی همراه بوده اند.

فریدون حسنوند در بخش اول سخنرانی خود به اقدامات و پروژه های انجام شده در بیست ماه اخیر در حوزه های مختلف :

آموزش و پرورش
بهداشت و درمان
عمران شهری
راه و ارتباطات
ورزش
و خدمات رفاهی و ….

اشاره می کند

وی آموزش و پرورش را به عنوان نیروی سازنده ی نسل آینده از مهم ترین حوزه های پیشرفت شهرستان دانسته و از توجه ویژه به این بخش( ۵۰ پروژه ی در حال اجرا ) می گوید و همچنین اظهار می دارد که در آموزش و پرورش ، برای تربیت فرزاندان این دیار تنها به مدرسه سازی کفایت نشده و به استخر ، سالن های ورزشی ، نمازخانه ، کانون های پرورش فکری و تالار اجتماعات و ….نیز توجه شده است.

نماینده مردم اندیمشک در این همایش در بحث پروژه های ورزشی در جواب برخی انتقادات : که تا زمانی که کار نیست ورزش برای چه ?
اینگونه پاسخ می دهد که انجام پروژه های مختلف در زمینه ورزش تنها به منظور ساختن جسم نیست و اگر جامعه ای تحرک ، شادابی ، و روح و جسم سالم نداشته باشد ، نمی تواند برنامه ای برای توسعه ارائه دهد !
و عنوان می کند اقدامات انجام شده ی مختلف در بحث ورزش در ابتدا به منظور نشاط روح ، فکر ، ایجاد همبستگی و تخلیه ی انرژی جوانان جهت جلوگیری از بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و سپس وسیله ای برای ساختن جسم می باشد.

در حوزه ی راه و ارتباطات نیز به پروژه ی های انجام شده و جاده سازی و مسیرشکافی از دورترین نقاط کوهستانی و روستایی از جمله چاونی و دورق و جاده شاهزاده احمد ، جاده پلاژ و مسیر مازو به شهبازان و شهبازان به تله زنگ گرفته تا بازگشایی گره های ترافیکی و ایجاد سهولت در ارتباطات بین شهری با ایجاد مسیرهایی همچون جاده شرکت نفت ، بازگشایی خیابان پاسداران ، ایجاد مسیر ارتباطی بین بلوار راه آهن ، بازگشایی مسیر های ارتباطی کوی نیرو و…. اشاره کرده و این باز شدن مسیرها را باز شدن مسیر پیوستگی در کمک رسانی به منظور سرعت گرفتن پیشرفت شهرستان و رفاه حال شهروندان قلمداد می کند.

همچنین در بحث بهداشت و درمان نیز پروژه های همچون ، بیمارستان لور ، اوراژنس و کلینیک تخصصی بیمارستان امام علی ، MRI و سی تی اسکن ، بیمارستان الوار و راه اندازی ۳۰ پروژه ی بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف تا پایان سال ۹۷ به عنوان گام بلندی در جهت ارتقاء سطح بهداشت شهرستان خبر می دهد.

حسنوند در این همایش در رابطه با بحث اشتغال به عنوان دغدغه ی اصلی مردم می گوید که هیچگاه نگفته است که اشتغال وظیفه ی دولت بوده و معتقد است که ایجاد شغل وظیفه ی همه ی قوا و مسئولین می باشد و اشاره به اقداماتی بزرگ و پروژه هایی اشتغالزا از جمله احداث ۳ نیروگاه سیکل ترکیبی با اعتباراتی نزدیک به ۳۶۰۰ میلیارد تومان که هرکدام در مرحله ای از راه اندازی و تجهیز بوده ، نیروگاه دوم دز پروژه ای با تولید ۲ هزار شغل مستقیم ، کارخانه سیمان و …. با توجه به زمان بر بودن این اقدامات و نوید شرایطی مطلوب در سال های آینده برای شهرستان در بحث اشتغال را می دهد

نماینده شهرستان اندیمشک با اشاره ای به انتقادات برخی مخالفان ، دلیل سکوت خود را حفظ آرامش مردم و منافع شهروندان دانسته و همچنین اینگونه اعلام می کند که تمامی توان و فکر او معطوف به رفع مشکلات و پیگیری پروژه ها بوده و نه مسائل حاشیه ای
و حتی بسیاری از مخالفت ها را تیغی شیرین بیان می کند که از جای آن سازندگی می ترواد!

با این حال باید دید آیا اقدامات انجام شده و افتتاح پروژه های مختلف در حوزه های متفاوت در این بازه ی زمانی آن اندازه بوده است که امید به فردایی بهتر را برای شهرستان اندیمشک در دل مردم زنده نگه دارد ?

آیا گرفتن اعتبارات گوناگون برای ارائه خدمات رفاهی به مردم توانسته است گامی در جهت رضایت عمومی بردارد ?

بدون شک آنچه می تواند قضاوتی عادلانه را به همراه داشته باشد
مقایسه شرایط فعلی شهرستان نسبت به سال های گذشته و قرار دادن آن در دو کفه ی ترازو است تا یک تصویر روشن و واضح را برای مخاطب ترسیم نماید.

اندیمشک

ایجاد ۴۱۳ فرصت شغلی با افتتاح کارگاه قالیبافی اندیمشک

منتشر شده

در

طرح کارگاه قالیبافی اندیمشک با حضور دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اندیمشک و با پیگیری های دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک با هدف توسعه اشتغال در شهرستان به زودی در اندیمشک افتتاح می‌شود.

این طرح با همکاری بنیاد برکت و تعاون روستایی اندیمشک و با پیگیری های دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک و فرماندار شهرستان به اجرا می رسد.

سهم بنیاد برکت در طرح کارگاه قالیبافی شهرستان اندیمشک ۴۹ درصد و تعاون روستایی اندیمشک ۵۱ درصد است.

با بهره برداری از این طرح بیش از ۴۱۳ فرصت شغلی در شهرستان اندیمشک ایجاد و گامی بلند در مسیر توسعه و عمران شهرستان برداشته می‌شود .

این طرح که با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و هفتصد میلیون تومان دارای فازهای مختلفی است که فاز اول آن در نیمه ابتدایی آن به بهره برداری می رسد.

با بهره برداری کامل از آن، اندیمشک به مرکز آموزش و تولید فرش بافی دستی استان تبدیل می شود این طرح در سه مرحله آموزش، تولید و فروش انجام می شود.

به گزارش اخبار اندیمشک اولویت در به کارگیری افراد جذب شده بانوان محروم و کم بضاعت شهرستان بوده تا امکان استفاده از ظرفیت های بانوان در شهرستان بیش از‌ گذشته فراهم گردد.

ادامه مطلب

اندیمشک

فدراسیون کشتی از مردم و مسئولان اندیمشک و استان خوزستان قدردانی کرد

منتشر شده

در


سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی
فدراسیون کشتی از مردم خونگرم و همچنین مسئولان ورزشی و سیاسی شهر اندیمشک و استان خوزستان قدردانی کرد.

به گزارش اخبار اندیمشک، برگزاری مطلوب و شایسته سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در سالن شهید سروندی شهر اندیمشک با به کارگیری تمام ظرفیت های موجود و همراهی مسئولان امر همراه بود و این مسابقات بعنوان یکی از تورنمنت های مطرح دنیا، از نظر سازماندهی در سطح بسیار خوبی برگزار شد.
بی شک حضور پرشور تماشاگران خونگرم خوزستانی بالاخصوص مردم عزیز شهر اندیمشک بعنوان قطب کشتی فرنگی ایران در این مسابقات و از طرفی مهمان نوازی صمیمانه مردم و مسئولان فهیم و ورزش دوست شهر اندیمشک و استان خوزستان، خاطره خوشی را برای کشتی گیران و مربیان شرکت کننده داخلی و خارجی در این رقابت ها به یادگار گذاشت.
بدینوسیله از طرف جامعه بزرگ کشتی از تمامی دست اندرکاران امر و مردم عزیز شهر اندیمشک و استان خوزستان، به ویژه جناب آقای حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، پیمان جهانگیری فرماندار اندیمشک، افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان، سید حسین مرعشیان رئیس هیأت استان خوزستان، مسئولان اداره ورزش و جوانان و هیأت کشتی و سایر دستگاه های ذیربط شهر اندیمشک از جمله نیروی انتظامی برای برگزاری باشکوه این مسابقات قدردانی می کنیم. بی شک حضور سیل مشتاقان کشتی در سالن رقابت ها و علاقمندی مردم به این ورزش ملی، مذهبی و سنتی، مایه دلگرمی جامعه پر افتخار کشتی است.

ادامه مطلب

اندیمشک

استقبال مردم اندیمشک از رقابت ها برایم غیر منتظره بود

منتشر شده

در

نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی:
استقبال مردم اندیمشک از رقابت ها برایم غیر منتظره بود
جام تختی از اعتبار بالایی برخوردار است
میزبانی اندیمشکی ها خوب بود

نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی:
استانیسلاو سرنک گفت: استقبال خوبی از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در اندیمشک شد و حضور پرشور تماشاگران برایم غیر منتظره بود.

به گزارش اخبار اندیمشک ، استانیسلاو سرنک داور المپیکی از کشور اسلوونی و نماینده اتحادیه جهانی کشتی در سی و نهمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام تختی با بیان این مطلب افزود: رقابت های جام تختی از اعتبار بالایی برخوردار است و سطح این مسابقات با حضور کشتی گیران مطرح بالا بود و این موضوع باعث شد مسابقات زیبایی را شاهد باشیم.

وی در مورد شرایط میزبانی این مسابقات اظهار داشت: اندیمشک میزبان خوبی برای این مسابقات بود و همه چیز به شکل مناسبی انجام شد.، مردم اندیمشک استقبال خوبی از این رقابت ها کردند که این مورد برای من غیرمنتظره بود.

سرنک تصریح کرد: تاکنون به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کردم اما باید بگویم که مردم ایران و اندیمشک در نوع خود قابل تحسین هستند و باید قدر این تماشاگر علاقه مند را دانست.

داور المپیکی کشتی خاطر نشان کرد: سومین باری است که به ایران آمدم و معتقدم مردم ایران بسیار پرشور هستند؛ خوشحالم در ورزشگاهی قرار دارم که با برگزاری این مسابقات افتتاح شده است.

سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی با حضور کشتی گیرانی از 8 کشور خارجی و کشتی گیران مطرح کشورمان روزهای 4 و 5 بهمن در سالن شهید سروندی اندیمشک برگزار شد و در پایان تیم ایران بعنوان قهرمانی رسید.

ادامه مطلب

برترین ها