با ما همراه باشید

اندیمشک

پیرامون همایش اندیمشک در مسیر توسعه

منتشر شده

در

بدون شک مهم ترین اخبار سیاسی شهرستان در روزهای اخیر پیرامون همایش هایی است که در دو روز گذشته توسط نماینده شهرستان برگزار شده است که ما نیز بر آن شدیم نگاهی به آن بیندازیم.

به گزارش اخبار اندیمشک ، همایش هایی با نام اندیمشک در مسیر توسعه که هم می توان گفت گزارشی از عملکرد بیست ماه نمایندگی او بوده و هم چشم اندازی از اندیمشک آینده و در نهایت نیز گفتگویی با شهروندان در رابطه با رویه و سیستم کاری و مدیریتی که در این بیست ماه شهرستان اندیمشک در پیش گرفته است.

هرچند برخی رسانه ها قصد کم رونق و کم استقبال نشان دادن این همایش ها را داشتند اما طبق گفته ی حاضرین و با نگاهی مختصر به تصاویر واضح است که این همایشات با استقبال قابل توجهی همراه بوده اند.

فریدون حسنوند در بخش اول سخنرانی خود به اقدامات و پروژه های انجام شده در بیست ماه اخیر در حوزه های مختلف :

آموزش و پرورش
بهداشت و درمان
عمران شهری
راه و ارتباطات
ورزش
و خدمات رفاهی و ….

اشاره می کند

وی آموزش و پرورش را به عنوان نیروی سازنده ی نسل آینده از مهم ترین حوزه های پیشرفت شهرستان دانسته و از توجه ویژه به این بخش( ۵۰ پروژه ی در حال اجرا ) می گوید و همچنین اظهار می دارد که در آموزش و پرورش ، برای تربیت فرزاندان این دیار تنها به مدرسه سازی کفایت نشده و به استخر ، سالن های ورزشی ، نمازخانه ، کانون های پرورش فکری و تالار اجتماعات و ….نیز توجه شده است.

نماینده مردم اندیمشک در این همایش در بحث پروژه های ورزشی در جواب برخی انتقادات : که تا زمانی که کار نیست ورزش برای چه ?
اینگونه پاسخ می دهد که انجام پروژه های مختلف در زمینه ورزش تنها به منظور ساختن جسم نیست و اگر جامعه ای تحرک ، شادابی ، و روح و جسم سالم نداشته باشد ، نمی تواند برنامه ای برای توسعه ارائه دهد !
و عنوان می کند اقدامات انجام شده ی مختلف در بحث ورزش در ابتدا به منظور نشاط روح ، فکر ، ایجاد همبستگی و تخلیه ی انرژی جوانان جهت جلوگیری از بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و سپس وسیله ای برای ساختن جسم می باشد.

در حوزه ی راه و ارتباطات نیز به پروژه ی های انجام شده و جاده سازی و مسیرشکافی از دورترین نقاط کوهستانی و روستایی از جمله چاونی و دورق و جاده شاهزاده احمد ، جاده پلاژ و مسیر مازو به شهبازان و شهبازان به تله زنگ گرفته تا بازگشایی گره های ترافیکی و ایجاد سهولت در ارتباطات بین شهری با ایجاد مسیرهایی همچون جاده شرکت نفت ، بازگشایی خیابان پاسداران ، ایجاد مسیر ارتباطی بین بلوار راه آهن ، بازگشایی مسیر های ارتباطی کوی نیرو و…. اشاره کرده و این باز شدن مسیرها را باز شدن مسیر پیوستگی در کمک رسانی به منظور سرعت گرفتن پیشرفت شهرستان و رفاه حال شهروندان قلمداد می کند.

همچنین در بحث بهداشت و درمان نیز پروژه های همچون ، بیمارستان لور ، اوراژنس و کلینیک تخصصی بیمارستان امام علی ، MRI و سی تی اسکن ، بیمارستان الوار و راه اندازی ۳۰ پروژه ی بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف تا پایان سال ۹۷ به عنوان گام بلندی در جهت ارتقاء سطح بهداشت شهرستان خبر می دهد.

حسنوند در این همایش در رابطه با بحث اشتغال به عنوان دغدغه ی اصلی مردم می گوید که هیچگاه نگفته است که اشتغال وظیفه ی دولت بوده و معتقد است که ایجاد شغل وظیفه ی همه ی قوا و مسئولین می باشد و اشاره به اقداماتی بزرگ و پروژه هایی اشتغالزا از جمله احداث ۳ نیروگاه سیکل ترکیبی با اعتباراتی نزدیک به ۳۶۰۰ میلیارد تومان که هرکدام در مرحله ای از راه اندازی و تجهیز بوده ، نیروگاه دوم دز پروژه ای با تولید ۲ هزار شغل مستقیم ، کارخانه سیمان و …. با توجه به زمان بر بودن این اقدامات و نوید شرایطی مطلوب در سال های آینده برای شهرستان در بحث اشتغال را می دهد

نماینده شهرستان اندیمشک با اشاره ای به انتقادات برخی مخالفان ، دلیل سکوت خود را حفظ آرامش مردم و منافع شهروندان دانسته و همچنین اینگونه اعلام می کند که تمامی توان و فکر او معطوف به رفع مشکلات و پیگیری پروژه ها بوده و نه مسائل حاشیه ای
و حتی بسیاری از مخالفت ها را تیغی شیرین بیان می کند که از جای آن سازندگی می ترواد!

با این حال باید دید آیا اقدامات انجام شده و افتتاح پروژه های مختلف در حوزه های متفاوت در این بازه ی زمانی آن اندازه بوده است که امید به فردایی بهتر را برای شهرستان اندیمشک در دل مردم زنده نگه دارد ?

آیا گرفتن اعتبارات گوناگون برای ارائه خدمات رفاهی به مردم توانسته است گامی در جهت رضایت عمومی بردارد ?

بدون شک آنچه می تواند قضاوتی عادلانه را به همراه داشته باشد
مقایسه شرایط فعلی شهرستان نسبت به سال های گذشته و قرار دادن آن در دو کفه ی ترازو است تا یک تصویر روشن و واضح را برای مخاطب ترسیم نماید.

اندیمشک

نقش دانش آموزان در دفاع مقدس بی‌بدیل است

منتشر شده

در

امام جمعه موقت اندیمشک با گرامیداشت هفته بسیج گفت: دانش آموزان بسیجی در دوران دفاع مقدس نقش ارزنده ای در دفاع از کیان اسلامی داشتند.

حجت الاسلام سید ولی‌اله مهدوی در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک افزود: تقدیم شهدای دانش‌آموز نشان دهنده نقش آفرینی شایسته این قشر در دوران حساس دفاع مقدس و سایر عرصه‌ها است.
وی گفت: دشمن تلاش می کند به قشر دانش‌آموز ضربه بزند تا به اهداف خود دست یابد.
امام جمعه موقت اندیمشک بر لزوم ایجاد بستر فرهنگی و علمی برای قشر دانش آموز تاکید کرد و افزود: این قشر تاثیرگذار آینده کشور را در دست خواهد داشت لذا هدف برنامه‌های فرهنگی دشمن قرار گرفته است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص مذاکره با غرب گفت: عزت و اقتدار ایران اسلامی به همگان روشن شده و تهدید و تحریم‌های مداوم دشمن بی‌نتیجه است.
حجت الاسلام مهدوی با تاکید بر لزوم تلاش جهادی برای رفع مشکلات اقتصادی افزود: رسیدن به اقتصاد مطلوب در سایه تقویت تولید امکان‌پذیر است لذا همه باید برای تحقق این مهم همدل باشند.

ادامه مطلب

اندیمشک

امروز بسیج برای تمام آزادگان، سمبل و نهاد مقاومت است

منتشر شده

در

به گزارش اخبار اندیمشک، «سرهنگ احسان کریمپور» امروز (پنجشنبه ۱۶ آبان) در نشست شورای اداری شهرستان اندیمشک اظهار کرد: امروزه بسیج برای جوانان ما شورآفرین، برای دوستان غرور آفرین و برای دشمنان بیم آفرین است و برای تمام آزادگان به عنوان سمبل و نهاد مقاومت محسوب می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک با بیان اینکه امروزه مقاومت بسیاری از کشورها و موفقیت های نظام اسلامی مرهون تفکر بسیجی است تصریح کرد: هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه ای برای زنده نگهداشتن ارزش ها و روحیه بسیجی است.

وی اذعان داشت: وجود با برکت یک هزار شهید در اندیمشک در حوادثی همچون چهارم آذر و ششم مهر، هفت پادگان دوران دفاع مقدس، بیمارستان شهید کلانتری، معراج شهدای اندیمشک به عنوان نقاط قوت اندیمشک در دوران دفاع مقدس محسوب می شوند و برگ زرینی در تاریخ اندیمشک را رقم زده اند.

سرهنگ کریمپور با اشاره به اینکه در هفته بسیج به دنبال گرامیداشت ارزش ها هستیم ابراز کرد: با توجه به اینکه امسال سالگرد ۴۰ سالگی بسیج است، انتظار داریم که همه پای کار باشند تا به بهترین شکل ممکن و با کیفیت بالا برنامه هایی را در این هفته برگزار کنیم.

وی شعار محوری هفته بسیج امسال را «۴۰ سال خدمت جهاد و شهادت» دانست و اذعان داشت: امسال ما در هفته بسیج بیش از ۲۰۰ برنامه در سطح ناحیه مقاومت و رده های مختلف برگزار خواهیم کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک اضافه کرد: رژه خودرویی و موتوری، برگزاری یادواره شهدا، دیدار با فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه های دستاوردهای بسیج، نشست های بصیرتی و سبک زندگی اسلامی، پیاده روی خانوادگی، مسابقات ورزشی، صبحگاه مشترک و دانش آموزی، برگزاری میز خدمت توسط بسیج ادارات، اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم و اجرای طرح ویزیت رایگان با حضور پزشکان بسیجی از جمله برنامه های هفته بسیج است.

وی در بخش دیگری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: هر کس که در دل برای سرنوشت خود، سرنوشت این ملت و آینده ایران اسلامی و ی استقلال و هویت ملت خود ارزشی قائل است و در این راه قدمی بردارد او بسیجی است.

وی یادآور شد: اصلی ترین برنامه ما در روز ۵ آذر است که اجتماع ۱۵ هزار نفری بسیجیان تحت عنوان شکوه مقاومت را در مرکز استان خواهیم داشت.

ادامه مطلب

اندیمشک

لزوم هر چه بهتر برگزار کردن مراسم 4 آذر در اندیمشک

منتشر شده

در

به گزارش اخباراندیمشک، «فریدون حسنوند» روز (پنجشنبه ۱۶ آبان) در نشست شورای اداری شهرستان اندیمشک اظهار کرد: چهارم آذر یادآور عزت و سربلندی مردم اندیمشک است و ما نیز باید برنامه ای با کیفیت جهت گرامیداشت این روز برگزار کنیم.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هویت امروز مردم اندیمشک از دفاع مقدس تعریف و مقاومت، ایثار، ولایی و انقلابی بودن این مردم از دفاع مقدس تشکیل شده است و اندیمشک از دفاع مقدس جداشدنی نیست.

وی ابراز کرد: اگر ما می گوییم ایران اسلامی و این آب و خاک را دوست داریم و در کنار رزمندگان بوده ایم قصد داریم به نوعی جنبه های مثبت فرهنگ مردم اندیمشک را اعلام کنیم که بخشی اعظم آن مرهون هشت سال دفاع مقدس است.

وی اذعان داشت: شاید برهی از نیروهای نظامی، رزمندگان و کسانی که به نوعی در دفاع مقدس نقش داشتند امروز در جمع ما نباشند اما خدمات و ایثارگری آنها موجب شده ما به جایگاه والایی در میان سایر کشورها دست پیدا کنیم از این رو حداقل وظیفه ما گرامیداشت آن دلاورمردی ها است.

حسنوند با بیان اینکه باید مناسبت هایی مانند هفته دفاع مقدس و هفته بسیج را برجسته تر کنیم و گرامی بداریم اضافه کرد: ادارات نسبت به آذین بندی و برگزاری مراسمات متنوع در این هفته اقدام کنند؛ شاید این ها نمادین باشد اما هدف ما این است که با افتخار بگوییم همه بسیجی و به یاد شهدای دفاع مقدس هستیم.

«پیمان جهانگیری» نیز چهارم آذر را روز ایثار و فداکاری مردم اندیمشک و هفته بسیج را هفته اقتدار مردم ایران دانست و بر مشارکت و همکاری برای برگزاری مراسمات این ایام تاکید کرد.

فرماندار اندیمشک یادآور شد: همايش بزرگداشت اين روز با حضور اقشار مختلف مردم و مهمانان ويژه در شهرستان برگزار می شود.

بمباران اندیمشک در روز چهارم آذر سال ۱۳۶۵ و در جریان جنگ ایران و عراق اتفاق افتاده که در این حمله هوایی، شهر اندیمشک به مدت ۲۰ دقیقه به صورت مستمر بمباران شد؛ از این بمباران به عنوان طولانی‌ترین بمباران تاریخ ایران و طولانی‌ترین و مرگبارترین حمله هوایی نیروی هوایی عراق در طول جنگ هشت ساله با ایران است.

ادامه مطلب

برترین ها