با ما همراه باشید

اندیمشک

قوانین جذب سرمایه گذاری خارجی به اصلاح نیاز دارد

منتشر شده

در

نماینده اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: برخی قوانین جذب سرمایه گذاری خارجی متناقض و ناقص است و نیاز به اصلاح دارد.

به گزارش اخبار اندیمشک، فریدون حسنوند چهارشنبه شب در نشست برنامه ریزی برای برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در اندیمشک در تالار اداری شهرک های صنعتی خوزستان افزود: در اغلب کشورهای جهان برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن می کنند ولی ما در عمل ، مسیر سرمایه گذاری خارجی را می بندیم و آنان را در فرایند پیچیده دیوان سالاری ، مجوزها و استعلام ها رها می کنیم و این نقص بزرگی است.
وی گفت: بسط فرهنگ اجتماعی برای سرمایه گذاری خارجی در کشور لازم است از سویی باید قوانین تسهیل کننده برای جذب سرمایه گذاری در مجلس شورای اسلامی تصویب شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تنها راه برون رفت از چالش های همچون بیکاری را بهره گیری از ظرفیت های عظیم داخلی و جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی همراه با مشوق های قانونی بیان کرد و افزود: همه دستگاههای اجرایی استان باید موانع سرمایه گذاری را از پیش پای سرمایه گذاران بردارند.
حسنوند با اشاره به در پیش بودن همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در اندیمشک در اردیبهشت ماه 1397 اظهار کرد: این همایش نباید نمایشی باشد و باید به این همایش نگاه کاربردی و راهبردی داشته باشیم.

وی در ادامه خوزستان را ستون مستحکم مقاومت ایران اسلامی توصیف کرد و افزود: با وجود ظرفیت های مهم و بی نظیر همچون زمین های کشاورزی ، سدها و دریاچه های آب شیرین و گردشگری خوزستان ، هنوز از این ظرفیت ها برای اشتغال جوانان و توسعه پایدار و فراگیر استفاده نشده است.
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در این نشست که تعدادی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان شرکت داشتند با اشاره به ظرفیت های اندیمشک در زمینه برخورداری از راه آهن سراسری ، نزدیکی به فرودگاه و جاده های ترانزیتی ، وجود 2 سد عظیم دز و کرخه ، زمین های کشاورزی و گردشگری در اندیمشک افزود: متاسفانه از این ظرفیت ها برای ایجاد اشتغال و تحرک اقتصادی غفلت شده و هم اکنون شاهد نرخ بیکاری بالا در این شهرستان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید سرمایه گذاران با دلگرمی و ایجاد انگیزه وارد میدان شوند ، برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در اندیمشک را فرصتی مهم برای جذب سرمایه گذاری خارجی بیان کرد و افزود: معاونت جذب سرمایه گذاری خارجی ایران برای ترغیب سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در خوزستان استقبال کرده چون ظرفیت های سرمایه گذاری استان در کشور و منطقه بی نظیر است.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان خواستار فعال شدن دبیرخانه و هیات اجرایی همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در اندیمشک شد.
قرار است همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در اندیمشک 20 اردیبهشت ماه 1397 با دعوت از برخی سفیران جمهوری اسلامی ایران در کشورهای اروپایی و سفرای کشورهای اروپایی در تهران ، مقامات کشوری و علاقه مندان به سرمایه گذاری در این شهرستان برگزار شود.
در ابتدای این نشست مدیرعامل شرکت مشاور مطالعه فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در اندیمشک در بخش های کشاورزی ، انرژی ، منابع آبی ، حمل و نقل و شبکه ارتباطی منطقه ، مواد اولیه ، نیروی انسانی ، سدها ، گردشگری ، صنایع تبدیلی و فراوری ، پتروشیمی ، ورزشی و انرژی های نو بیان کرد.

شهرستان اندیمشک با 170هزار نفر جمعیت به عنوان دروازه ورودی خوزستان در 140کیلومتری شمال اهواز واقع شده است.

اندیمشک

ایجاد ۴۱۳ فرصت شغلی با افتتاح کارگاه قالیبافی اندیمشک

منتشر شده

در

طرح کارگاه قالیبافی اندیمشک با حضور دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اندیمشک و با پیگیری های دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک با هدف توسعه اشتغال در شهرستان به زودی در اندیمشک افتتاح می‌شود.

این طرح با همکاری بنیاد برکت و تعاون روستایی اندیمشک و با پیگیری های دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک و فرماندار شهرستان به اجرا می رسد.

سهم بنیاد برکت در طرح کارگاه قالیبافی شهرستان اندیمشک ۴۹ درصد و تعاون روستایی اندیمشک ۵۱ درصد است.

با بهره برداری از این طرح بیش از ۴۱۳ فرصت شغلی در شهرستان اندیمشک ایجاد و گامی بلند در مسیر توسعه و عمران شهرستان برداشته می‌شود .

این طرح که با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و هفتصد میلیون تومان دارای فازهای مختلفی است که فاز اول آن در نیمه ابتدایی آن به بهره برداری می رسد.

با بهره برداری کامل از آن، اندیمشک به مرکز آموزش و تولید فرش بافی دستی استان تبدیل می شود این طرح در سه مرحله آموزش، تولید و فروش انجام می شود.

به گزارش اخبار اندیمشک اولویت در به کارگیری افراد جذب شده بانوان محروم و کم بضاعت شهرستان بوده تا امکان استفاده از ظرفیت های بانوان در شهرستان بیش از‌ گذشته فراهم گردد.

ادامه مطلب

اندیمشک

فدراسیون کشتی از مردم و مسئولان اندیمشک و استان خوزستان قدردانی کرد

منتشر شده

در


سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی
فدراسیون کشتی از مردم خونگرم و همچنین مسئولان ورزشی و سیاسی شهر اندیمشک و استان خوزستان قدردانی کرد.

به گزارش اخبار اندیمشک، برگزاری مطلوب و شایسته سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در سالن شهید سروندی شهر اندیمشک با به کارگیری تمام ظرفیت های موجود و همراهی مسئولان امر همراه بود و این مسابقات بعنوان یکی از تورنمنت های مطرح دنیا، از نظر سازماندهی در سطح بسیار خوبی برگزار شد.
بی شک حضور پرشور تماشاگران خونگرم خوزستانی بالاخصوص مردم عزیز شهر اندیمشک بعنوان قطب کشتی فرنگی ایران در این مسابقات و از طرفی مهمان نوازی صمیمانه مردم و مسئولان فهیم و ورزش دوست شهر اندیمشک و استان خوزستان، خاطره خوشی را برای کشتی گیران و مربیان شرکت کننده داخلی و خارجی در این رقابت ها به یادگار گذاشت.
بدینوسیله از طرف جامعه بزرگ کشتی از تمامی دست اندرکاران امر و مردم عزیز شهر اندیمشک و استان خوزستان، به ویژه جناب آقای حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، پیمان جهانگیری فرماندار اندیمشک، افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان، سید حسین مرعشیان رئیس هیأت استان خوزستان، مسئولان اداره ورزش و جوانان و هیأت کشتی و سایر دستگاه های ذیربط شهر اندیمشک از جمله نیروی انتظامی برای برگزاری باشکوه این مسابقات قدردانی می کنیم. بی شک حضور سیل مشتاقان کشتی در سالن رقابت ها و علاقمندی مردم به این ورزش ملی، مذهبی و سنتی، مایه دلگرمی جامعه پر افتخار کشتی است.

ادامه مطلب

اندیمشک

استقبال مردم اندیمشک از رقابت ها برایم غیر منتظره بود

منتشر شده

در

نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی:
استقبال مردم اندیمشک از رقابت ها برایم غیر منتظره بود
جام تختی از اعتبار بالایی برخوردار است
میزبانی اندیمشکی ها خوب بود

نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی:
استانیسلاو سرنک گفت: استقبال خوبی از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در اندیمشک شد و حضور پرشور تماشاگران برایم غیر منتظره بود.

به گزارش اخبار اندیمشک ، استانیسلاو سرنک داور المپیکی از کشور اسلوونی و نماینده اتحادیه جهانی کشتی در سی و نهمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام تختی با بیان این مطلب افزود: رقابت های جام تختی از اعتبار بالایی برخوردار است و سطح این مسابقات با حضور کشتی گیران مطرح بالا بود و این موضوع باعث شد مسابقات زیبایی را شاهد باشیم.

وی در مورد شرایط میزبانی این مسابقات اظهار داشت: اندیمشک میزبان خوبی برای این مسابقات بود و همه چیز به شکل مناسبی انجام شد.، مردم اندیمشک استقبال خوبی از این رقابت ها کردند که این مورد برای من غیرمنتظره بود.

سرنک تصریح کرد: تاکنون به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کردم اما باید بگویم که مردم ایران و اندیمشک در نوع خود قابل تحسین هستند و باید قدر این تماشاگر علاقه مند را دانست.

داور المپیکی کشتی خاطر نشان کرد: سومین باری است که به ایران آمدم و معتقدم مردم ایران بسیار پرشور هستند؛ خوشحالم در ورزشگاهی قرار دارم که با برگزاری این مسابقات افتتاح شده است.

سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی با حضور کشتی گیرانی از 8 کشور خارجی و کشتی گیران مطرح کشورمان روزهای 4 و 5 بهمن در سالن شهید سروندی اندیمشک برگزار شد و در پایان تیم ایران بعنوان قهرمانی رسید.

ادامه مطلب

برترین ها