با ما همراه باشید

اندیمشک

هزار میلیارد ریال به احداث مجتمع آبرسانی الوار اندیمشک اختصاص یافت

منتشر شده

در

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش مسئولان برای زدودن محرومیت از بخش الوار گرمسیری گفت: برای حل مشکل تامین آب بخش الوار گرمسیری یک مجتمع آبرسانی با هزار میلیارد ریال اعتبار ساخته می شود.

به گزارش اخبار اندیمشک، فریدون حسنوند روز جمعه در بازدید از بخش الوار گرمسیری و دیدار چهره به چهره مسئولان با مردم در جمع اهالی این منطقه افزود: با این مجتمع بخش زیادی از مشکل کمبود آب این بخش حل و آب روستاهای این بخش با اجرای این مجتمع تامین می شود.

وی بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات این بخش آنتن دهی تلفن همراه است که به همین منظور از طریق وزارتخانه مربوطه مشکلات مخابراتی این بخش حل و طرح های لازم برنامه ریزی شده است.

وی گفت: در هفته آینده یک طرح مهم آبرسانی برای بهره مندی 120 خانوار الوارگرمسیری با حضور استاندار خوزستان بهره برداری می شود.

حسنوند با اشاره به تلاش گسترده مسئولان برای بهره مندی اهالی این بخش محروم از شبکه پایدار برق افزود: در 21 ماه اخیر 250 دستگاه ترانس برق در شهرستان نصب شده که طی یکی دو ماه آینده نیز 100 دستگاه ترانس دیگر به برق شهرستان افزوده می شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در بحث برقرسانی ایجاد زیرساخت ها ،توسعه شبکه ها و روشنایی ورودی و خروجی شهرهای تابعه شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

حسنوند با اشاره به نیاز مردم و ساکنان روستاها به بهره مندی از شبکه گازرسانی گفت: مجوز لازم برای گازرسانی به 40 روستای شهرستان اندیمشک اخذ شده است.

وی بهسازی راهها و توسعه حمل و نقل روستایی را در این بخش محروم ضروری دانست و گفت: طرح های بسیار خوبی در بخش راه در الوار گرمسیری اجرا یا در دست اقدام است ضمن اینکه با توجه به ضرورت موضوع ، به دنبال این هستیم که مسیر جاده روستایی بخش الوار را تا روستای تله زنگ توسعه دهیم که در این زمینه برنامه ریزی شده است.

حسنوند گفت: یکی از اهداف توسعه زیرساخت های راه در بخش الوار گرمسیری تحول در بخش گردشگری منطقه و کشاورزی است.

نماینده اندیمشک ساماندهی 22 کیلومتر جاده دسترسی به دریاچه دز را یکی از طرح های شاخص حوزه راه در بخش الوار گرمسیری برای بهره مندی عمومی دانست.

وی تلاش های بخش بهداشت و درمان اندیمشک را قابل توجه دانست و گفت: حداقل پنج پروژه در بخش بهداشت و درمان آماده افتتاح است ضمن اینکه 40 پروژه در این حوزه در دست اقدام و اجراست.

وی بیمارستان الوار، بیمارستان کوی لور ، مرکز کلینیک تخصصی ، ام آر آی و اورژانس بیمارستان امام علی(ع) را از جمله طرح های مهم شبکه بهداشت و درمان دانست که آماده بهره برداری هستند.

وی افزود: در الوار گرمسیری در سال جدید حداقل 6 چمن مصنوعی ، 2 سالن ورزشی و 10 مجموعه ورزشی روباز راه اندازی می شود که زمینه مناسب برای حمایت از استعدادهای ورزشی دختر و پسر در این منطقه فراهم شود.

وی با اشاره به تلاش جدی مسئولان اندیمشک برای جذب سرمایه گذار و استفاده از این بخش برای توسعه اشتغال افزود: طرحهای بزرگی همچون سه نیروگاه و نیروگاه دوم دز را به عنوان طرح های مهم اشتغالزا و برای تحول در بخش اقتصاد شهرستان برنامه ریزی شده است.

نماینده مردم اندیمشک خاطرنشان کرد: کلیه نیازمندی های بخش الوار گرمسیری رصد شده و مطالبات مردم در بخش های مختلف از جمله آموزش و پرورش و کشاورزی نیز در دست برنامه ریزی است.

 

 

 

اندیمشک

ایجاد ۴۱۳ فرصت شغلی با افتتاح کارگاه قالیبافی اندیمشک

منتشر شده

در

طرح کارگاه قالیبافی اندیمشک با حضور دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اندیمشک و با پیگیری های دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک با هدف توسعه اشتغال در شهرستان به زودی در اندیمشک افتتاح می‌شود.

این طرح با همکاری بنیاد برکت و تعاون روستایی اندیمشک و با پیگیری های دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک و فرماندار شهرستان به اجرا می رسد.

سهم بنیاد برکت در طرح کارگاه قالیبافی شهرستان اندیمشک ۴۹ درصد و تعاون روستایی اندیمشک ۵۱ درصد است.

با بهره برداری از این طرح بیش از ۴۱۳ فرصت شغلی در شهرستان اندیمشک ایجاد و گامی بلند در مسیر توسعه و عمران شهرستان برداشته می‌شود .

این طرح که با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و هفتصد میلیون تومان دارای فازهای مختلفی است که فاز اول آن در نیمه ابتدایی آن به بهره برداری می رسد.

با بهره برداری کامل از آن، اندیمشک به مرکز آموزش و تولید فرش بافی دستی استان تبدیل می شود این طرح در سه مرحله آموزش، تولید و فروش انجام می شود.

به گزارش اخبار اندیمشک اولویت در به کارگیری افراد جذب شده بانوان محروم و کم بضاعت شهرستان بوده تا امکان استفاده از ظرفیت های بانوان در شهرستان بیش از‌ گذشته فراهم گردد.

ادامه مطلب

اندیمشک

فدراسیون کشتی از مردم و مسئولان اندیمشک و استان خوزستان قدردانی کرد

منتشر شده

در


سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی
فدراسیون کشتی از مردم خونگرم و همچنین مسئولان ورزشی و سیاسی شهر اندیمشک و استان خوزستان قدردانی کرد.

به گزارش اخبار اندیمشک، برگزاری مطلوب و شایسته سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در سالن شهید سروندی شهر اندیمشک با به کارگیری تمام ظرفیت های موجود و همراهی مسئولان امر همراه بود و این مسابقات بعنوان یکی از تورنمنت های مطرح دنیا، از نظر سازماندهی در سطح بسیار خوبی برگزار شد.
بی شک حضور پرشور تماشاگران خونگرم خوزستانی بالاخصوص مردم عزیز شهر اندیمشک بعنوان قطب کشتی فرنگی ایران در این مسابقات و از طرفی مهمان نوازی صمیمانه مردم و مسئولان فهیم و ورزش دوست شهر اندیمشک و استان خوزستان، خاطره خوشی را برای کشتی گیران و مربیان شرکت کننده داخلی و خارجی در این رقابت ها به یادگار گذاشت.
بدینوسیله از طرف جامعه بزرگ کشتی از تمامی دست اندرکاران امر و مردم عزیز شهر اندیمشک و استان خوزستان، به ویژه جناب آقای حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، پیمان جهانگیری فرماندار اندیمشک، افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان، سید حسین مرعشیان رئیس هیأت استان خوزستان، مسئولان اداره ورزش و جوانان و هیأت کشتی و سایر دستگاه های ذیربط شهر اندیمشک از جمله نیروی انتظامی برای برگزاری باشکوه این مسابقات قدردانی می کنیم. بی شک حضور سیل مشتاقان کشتی در سالن رقابت ها و علاقمندی مردم به این ورزش ملی، مذهبی و سنتی، مایه دلگرمی جامعه پر افتخار کشتی است.

ادامه مطلب

اندیمشک

استقبال مردم اندیمشک از رقابت ها برایم غیر منتظره بود

منتشر شده

در

نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی:
استقبال مردم اندیمشک از رقابت ها برایم غیر منتظره بود
جام تختی از اعتبار بالایی برخوردار است
میزبانی اندیمشکی ها خوب بود

نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی:
استانیسلاو سرنک گفت: استقبال خوبی از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در اندیمشک شد و حضور پرشور تماشاگران برایم غیر منتظره بود.

به گزارش اخبار اندیمشک ، استانیسلاو سرنک داور المپیکی از کشور اسلوونی و نماینده اتحادیه جهانی کشتی در سی و نهمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام تختی با بیان این مطلب افزود: رقابت های جام تختی از اعتبار بالایی برخوردار است و سطح این مسابقات با حضور کشتی گیران مطرح بالا بود و این موضوع باعث شد مسابقات زیبایی را شاهد باشیم.

وی در مورد شرایط میزبانی این مسابقات اظهار داشت: اندیمشک میزبان خوبی برای این مسابقات بود و همه چیز به شکل مناسبی انجام شد.، مردم اندیمشک استقبال خوبی از این رقابت ها کردند که این مورد برای من غیرمنتظره بود.

سرنک تصریح کرد: تاکنون به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کردم اما باید بگویم که مردم ایران و اندیمشک در نوع خود قابل تحسین هستند و باید قدر این تماشاگر علاقه مند را دانست.

داور المپیکی کشتی خاطر نشان کرد: سومین باری است که به ایران آمدم و معتقدم مردم ایران بسیار پرشور هستند؛ خوشحالم در ورزشگاهی قرار دارم که با برگزاری این مسابقات افتتاح شده است.

سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی با حضور کشتی گیرانی از 8 کشور خارجی و کشتی گیران مطرح کشورمان روزهای 4 و 5 بهمن در سالن شهید سروندی اندیمشک برگزار شد و در پایان تیم ایران بعنوان قهرمانی رسید.

ادامه مطلب

برترین ها