با ما همراه باشید

ایران

تمهیدات برای جلوگیری از سواستفاده گری در حوزه نفت/ بررسی واگذاری میادین به ۱۷ شرکت داخلی

منتشر شده

در

به گزارش اخبار اندیمشک، رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: پس از پایان ماه مبارک رمضان، این کمیسیون جلسه‌ای را با مدیران ۱۷ شرکت داخلی صاحب صلاحیت که مورد تایید وزارت نفت و شرکت نفت است – برگزار می‌کند تا بتوانیم آن میادین موردنظر را به این شرکت‌ها واگذار کنیم و از سرمایه داخلی و هم تکنولوژی داخلی بهره‌مند شویم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ فریدون حسنوند با اشاره به فروش نفت ایران پس از خروج امریکا از برجام گفت: قبل از خروج آمریکا از برجام، کمیسیون انرژی جلساتی را در ارتباط با خروج احتمالی آمریکا از برجام داشت و در این جلسات مسائل نفتی و موضوعات مرتبط با فروش نفت مورد بررسی قرار گرفت.

استراتژی جدید نفتی

وی افزود: پس از خروج امریکا از برجام، کمیسیون انرژی مجلس مجددا جلسات خود را با مجموعه‌های مختلف برگزار کرد تا به نوعی راهکار‌ها و تدابیر لازم اندیشیده شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‌ها و کشورهای مختلفی درخواست خرید نفت ایران را دارند و حاضر هستند به همان میزانی که به سایر کشور‌ها و شرکت‌ها نفت می‌فروشیم نفت از ما خریداری کنند. به همین منظور کمیته‌ای مشترکی در دولت و مجلس تشکیل شد تا اهلیت خریداران و موضوع تبادل ارز را در این موضوع مورد بررسی قرار دهد.

تمهیدات برای جلوگیری از سواستفاده‌گری در حوزه نفت

این نماینده مجلس با اشاره به برخی مشکلات درباره فروش نفت ایران در گذشته و جلوگیری از سواستفاده‌گری از این بخش بیان داشت: حتی تمهیدات لازم در این رابطه هم پیش‌بینی شده است. بنده فکر می‌کنم خیلی جای نگرانی درباره فروش نفت نداریم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر تا دیروز برخی از شرکت‌های خاص و یا پالایشگاه شناخته شده درخواست نفت می‌کردند امروز کسان دیگری هستند که این درخواست را دارند.

نمی‌گذاریم در حوزه نفت شرایط به سال‌های گذشته برگردد

وی با اشاره به جلسه آتی اجلاس اوپک تاکید کرد : پایبندی اعضای اوپک به قوانین و مقررات و دفاع از حقوق سایر اعضا یکی از مسائل بسیار مهمی است که وزارت نفت باید در اجلاس آتی اوپک پیگیری کند چرا که ایران امروز ناجوانمردانه مورد حمله و تهاجم قرار گرفته است.

این نماینده مجلس بیان داشت: ایران نمی‌گذارد سهم خود از فروش و تولید کاهش پیدا کند و شرایطش را به سال‌های گذشته برگردانند و بر روی این مسئله اصرار وجود دارد و قطعاً وزیر نفت هم در این رابطه دفاع خواهد کرد و مجلس هم پیگر امور خواهد بود.

بررسی واگذاری میادین به ۱۷ شرکت داخلی

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری برخی شرکت‌های داخلی در حوزه نفت و برگزاری جلسه‌ای در پی این موضوع با رئیس مجلس تصریح کرد: پس از پایان ماه مبارک رمضان کمیسیون انرژی جلسه‌ای را با مدیران ۱۷ شرکت داخلی صاحب صلاحیت که مورد تایید وزارت نفت و شرکت نفت است برگزار می‌کند تا بتوانیم آن میادین موردنظر را به این شرکت‌ها واگذار کنیم و از سرمایه داخلی و هم تکنولوژی داخلی بهره‌مند شویم.

حسنوند ادامه داد: اگر این شرکت‌های داخلی توان این را داشته باشند که از بانک‌ها و شرکت‌های خارجی تکنولوژی و سرمایه جذب کنند ما از این مسئله استقبال خواهیم کرد.

ماندن و نماندن «توتال»

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شرکت خارجی توتال فعالیت خود را در ایران ادامه می دهد و یا خیر؟ گفت: به هرحال توتال در پی اخذ مجوز از امریکا برای معافیت از تحریم است. ما باید فرض را بر این بگذاریم که نه تنها توتال بلکه بسیاری از شرکت‌های خارجی به ایران نخواهند آمد چرا که از روز اول هم نگاه ما این بود.

به گزارش میزان؛ این نماینده مجلس افزود: علاوه بر اینکه به دنبال سرمایه و تکنولوژی از بیرون هستیم حتما تکنولوژی و سرمایه داخلی را هم مورد احترام و اعتماد قرار خواهیم داد به همین دلیل قصد حمایت از ۱۷ شرکت مورد تایید وزارت نفت را داریم تا بخشی از توسعه میادین توسط همین شرکت‌ها به سرانجام برسند./

اندیمشک

فدراسیون کشتی از مردم و مسئولان اندیمشک و استان خوزستان قدردانی کرد

منتشر شده

در


سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی
فدراسیون کشتی از مردم خونگرم و همچنین مسئولان ورزشی و سیاسی شهر اندیمشک و استان خوزستان قدردانی کرد.

به گزارش اخبار اندیمشک، برگزاری مطلوب و شایسته سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در سالن شهید سروندی شهر اندیمشک با به کارگیری تمام ظرفیت های موجود و همراهی مسئولان امر همراه بود و این مسابقات بعنوان یکی از تورنمنت های مطرح دنیا، از نظر سازماندهی در سطح بسیار خوبی برگزار شد.
بی شک حضور پرشور تماشاگران خونگرم خوزستانی بالاخصوص مردم عزیز شهر اندیمشک بعنوان قطب کشتی فرنگی ایران در این مسابقات و از طرفی مهمان نوازی صمیمانه مردم و مسئولان فهیم و ورزش دوست شهر اندیمشک و استان خوزستان، خاطره خوشی را برای کشتی گیران و مربیان شرکت کننده داخلی و خارجی در این رقابت ها به یادگار گذاشت.
بدینوسیله از طرف جامعه بزرگ کشتی از تمامی دست اندرکاران امر و مردم عزیز شهر اندیمشک و استان خوزستان، به ویژه جناب آقای حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، پیمان جهانگیری فرماندار اندیمشک، افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان، سید حسین مرعشیان رئیس هیأت استان خوزستان، مسئولان اداره ورزش و جوانان و هیأت کشتی و سایر دستگاه های ذیربط شهر اندیمشک از جمله نیروی انتظامی برای برگزاری باشکوه این مسابقات قدردانی می کنیم. بی شک حضور سیل مشتاقان کشتی در سالن رقابت ها و علاقمندی مردم به این ورزش ملی، مذهبی و سنتی، مایه دلگرمی جامعه پر افتخار کشتی است.

ادامه مطلب

ایران

مخالفت اکثریت اعضای کمیسیون انرژی با طرح سهمیه بندی بنزین

منتشر شده

در

حسنوند مطرح کرد:
مخالفت اکثریت اعضای کمیسیون انرژی با طرح سهمیه بندی بنزین


رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فعلا هیچ بحثی برای سهمیه بندی بنزین نیست و در ارتباط با این موضوع کمیسیون هیچ تصمیمی نگرفته است.

فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در ارتباط با طرحی برخی از نمایندگان تحت عنوان سهمیه بندی بنزین، گفت: از کل کشور تماس هایی با کمیسیون انرژی صورت گرفت به همین منظور باید رفع ابهام شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اولا این یک طرحی بوده که تعدادی از نمایندگان پیشنهاد داده اند، نه تنها قانون نشده است بلکه هنوز در کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار نگرفته، بنابراین باید بعد ازتصویب قانون بودجه مورد بررسی قرار بگیرد و سپس نظر نهایی کمیسیون در ارتباط با این موضوع اعلام تا در صحن علنی به بحث گذاشته شود.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به نظر اعضای کمیسیون انرژی مجلس گفت: برداشت ما از نظرات بسیاری از نمایندگان عضو کمیسیون مخالفت با این طرح است چون اشکالات بسیار زیادی در این طرح وجود دارد و مباحث اجتماعی، امنیتی و اقتصادی آن باید مورد بحث قرار گیرد، یقنا این طرح نمی تواند به آن اهدافی که مد نظر طراحان است دسترسی پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه کمیسیون تا به امروز با هرگونه سهمیه بندی و افزایش قیمت مخالفت کرده است عنوان کرد: در لایحه پیشنهادی بودجه دولت برای سال 98 تا به الان چیزی تحت عنوان افزایش قیمت یا سهمیه بندی سوخت وجود ندارد، اگر چه با توجه به تاکیداتی که رهبر معظم انقلاب داشتند، ما اصرار بر این داریم تا نسبت به موضوع کاهش مصرف سوخت و کاهش قاچاق باید دولت، مجلس و سایر ارگان و دستگاه تدابیری بیاندیشند و اقدامات عملی خود را انجام دهند.

فعلا سهمیه بندی سوخت مطرح نیست

حسنوند در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، بیان داشت: ضمن اینکه در کنار دو هدف مذکور، باید به مبحث پالایشگاه سازی به عنوان یک موضوع بسیار مهم در بحث اقتصاد مقاومتی و اتکا به تولیدات داخلی و جلوگیری از واردات توجه کرد تادر مباحث تحریمی در مقابل ترفندهای دشمن ایستادگی کنیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این اطمینان خاطر را به مردم می دهیم که فعلا هیچ بحثی در ارتباط با سهمیه بندی بنزین نیست و در ارتباط با این موضوع کمیسیون هیچ تصمیمی نگرفته است.

ادامه مطلب

اندیمشک

اسامی نهایی فرنگی کاران برای حضور در جام تختی اعلام شد

منتشر شده

در

اسامی نهایی فرنگی کاران ایران برای حضور در رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی که روزهای 4 و 5 بهمن ماه در اندیمشک برگزار می شود، اعلام شد.

به گزارش روز چهارشنبه اخبار اندیمشک بنا بر اعلام فدراسیون کشتی، با تصمیم کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی اسامی نهایی فرنگی کاران کشورمان برای حضور در جام تختی به شرح ذیل است:

55 کیلوگرم: مصیب اکبری (تهران) علیرضا اسدی (اصفهان) بهزاد شیرمرد (خوزستان) سعید سید احمدیان (خوزستان) رضا خدری(البرز)

60 کیلوگرم: مهرداد مردانی (خوزستان) علیرضا نجاتی (قم) علیرضا کارگر (فارس) شیرزاد بهشتی طلا(توابع تهران) بهروز ملکی (خوزستان) رضا مردی(قم) – محمد محرابی(البرز)

63 کیلوگرم: محسن حاجی پور (مازندران) محمد نوربخش (تهران) میثم دلخانی (فارس) سامان عبدولی (خوزستان) کرامت عبدولی (خوزستان) امید قادری فریمانی(خراسان رضوی)
67 کیلوگرم: محمد الیاسی(خوزستان) یوسف حسینوند (خوزستان) حسین اسدی (خوزستان) وحید میرفتح اللهی (توابع تهران) احمد خراسانی (خوزستان) بهرام معروف خانی (اردبیل)

72 کیلوگرم: محمدرضا گرایی (فارس) علی ارسلان (مازندران) عرفان سعادتی فر (تهران) عابد بابکان (البرز) اشکان سعادتی فر (توابع تهران) محمدرضا آقانیا (مازندران)
77 کیلوگرم: محمدعلی گرایی (فارس) پیام بویری (خوزستان) رسول گرمسیری(خوزستان) علی نوروزی (توابع تهران) سامان نجم سهیلی (لرستان) حمیدرضا جعفری (فارس) شایان عفیفی(آذربایجان شرقی)
82 کیلوگرم: مهدی ابراهیمی (قم) هادی علیزاده پورنیا (قم) جمال اسماعیلی (تهران) عباس مهدی زاده (اصفهان) سید محمد چوبچیان (گیلان)
87 کیلوگرم: یوسف قادریان (البرز) رامین طاهری(خوزستان) میلاد خسروی (اصفهان) علی خلیل زاده (مازندران) سامان عزیزی (کردستان) مهدی فلاح (تهران) بهروز هدایت(کرمانشاه)
97 کیلوگرم: ادریس ابراهیمی (کردستان) ابوالفضل سید مهدوی (توابع تهران) حسن آریایی نژاد(مازندران) مهدی بالی (مازندران) محمد بیرانوند (خوزستان) محمد یگانه(ایلام)
130 کیلوگرم: شهاب قوره جیلی (تهران) امیر قاسمی منجزی (خوزستان) علی اکبر یوسفی(مازندران) امیرمحمد حاجی پور (مازندران) مسعود نعمت چگانی (خوزستان) و شادمان عظیمی (فارس)
اعضای کمیته فنی: محمد بنا، ناصر نوربخش، ایرج اسفندیاری فر و حسام الدین جعفری
مربیان: رسول جزینی، بهروز حضرتی پور، فرزاد ایمان علی زاده و عادل بالی تبار
پارسال رقابت های جام تختی با حضور 11 تیم داخلی و خارجی در ماهشهر برگزار شد و رقابت های امسال با حضور بیش از 150 کشتی گیر در قالب 16 تیم برگزار می شود.

ادامه مطلب

برترین ها