با ما همراه باشید

اندیمشک

حضور قطعی ۱۰ تیم خارجی در مسابقات بین‌المللی کشتی جام تختی در اندیمشک

منتشر شده

در

نماینده مردم اندیمشک در مجلس خبر داد:

حضور قطعی ۱۰ تیم خارجی در مسابقات بین‌المللی کشتی اندیمشک

نماینده مردم اندیمشک در مجلس گفت: حضور ۱۰ تیم خارجی تا این لحظه برای حضور در پیکارهای بین‌المللی کشتی فرنگی اندیمشک قطعی شده است.

به گزارش اخبار اندیمشک ، فریدون حسنوند در نشست هماهنگی جام بین‌المللی کشتی فرنگی در سالن کوثر فرمانداری اندیمشک عنوان کرد: در حوزه ورزش، برنامه‌ریزی‌ها با هدف رفع موانع و دغدغه‌های جامعه ورزش انجام و با تکمیل، تجهیز و بهره‌برداری از طرح‌های ورزشی اندیمشک گام مهمی در توسعه زیرساخت‌های ورزش اندیمشک انجام می‌شود.
وی با تاکید بر لزوم میزبانی شایسته از پیکارهای کشتی فرنگی در اندیمشک افزود: پیشکسوتان، قهرمانان و ورزشکاران در روزهای باقی‌مانده تا آغاز پیکارها در کنار مدیران دستگاه‌های دولتی به عنوان افراد با تجربه و خبره وارد میدان عمل شوند.
نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حوزه برگزاری، کمیته‌هایی برای انجام میزبانی این پیکارها تشکیل و سدهای کرخه و دز، مهمانسراهای ادارات و خانه‌معلم در اختیار فدراسیون کشتی قرار داده می‌شود.
وی با تاکید بر بسیج دلسوزان ورزش و مسئولان ادارات در شهرستان اندیمشک برای برگزاری رقابت‌های کشتی فرنگی گفت: فیبر نوری، اینترنت و سایر الزامات در حوزه پوشش مسابقات کشتی جام تختی باید ظرف روزهای آتی برای پخش زنده و پوشش رسانه‌ای رقابت‌ها فراهم شود.
حسنوند تصریح کرد: منابع مالی و سرمایه انسانی لازم در حوزه میزبانی شایسته اندیمشک با توجه به تجربه‌ پیشکسوتان و قهرمانان اندیمشک برای استقبال، پذیرایی و میزبانی از ورزشکاران فراهم است.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تا این لحظه حضور ۱۰ کشور در مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی اندیمشک قطعی و کشور کوبا نیز برای شرکت در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده است.
وی گفت: از چند چهره شاخص ورزش شهرستان اندیمشک در خلال این رقابت‌ها تجلیل و با این اقدام به دنبال توسعه فرهنگ سپاس از چهره های تاثیرگذار در شهرستان هستیم.

حسنوند افزود: شهرستان اندیمشک ظرف روزهای پیش‌روی با آمادگی کامل مهیای میزبانی از رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی در سالن دو هزار و ۵۰۰ نفری شهید سروندی خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان اندیمشک با جمعیت ۱۷۰ هزار نفر جمعیت قطب کشتی فرنگی ایران و جهان محسوب می‌شود.

اندیمشک

نقش دانش آموزان در دفاع مقدس بی‌بدیل است

منتشر شده

در

امام جمعه موقت اندیمشک با گرامیداشت هفته بسیج گفت: دانش آموزان بسیجی در دوران دفاع مقدس نقش ارزنده ای در دفاع از کیان اسلامی داشتند.

حجت الاسلام سید ولی‌اله مهدوی در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک افزود: تقدیم شهدای دانش‌آموز نشان دهنده نقش آفرینی شایسته این قشر در دوران حساس دفاع مقدس و سایر عرصه‌ها است.
وی گفت: دشمن تلاش می کند به قشر دانش‌آموز ضربه بزند تا به اهداف خود دست یابد.
امام جمعه موقت اندیمشک بر لزوم ایجاد بستر فرهنگی و علمی برای قشر دانش آموز تاکید کرد و افزود: این قشر تاثیرگذار آینده کشور را در دست خواهد داشت لذا هدف برنامه‌های فرهنگی دشمن قرار گرفته است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص مذاکره با غرب گفت: عزت و اقتدار ایران اسلامی به همگان روشن شده و تهدید و تحریم‌های مداوم دشمن بی‌نتیجه است.
حجت الاسلام مهدوی با تاکید بر لزوم تلاش جهادی برای رفع مشکلات اقتصادی افزود: رسیدن به اقتصاد مطلوب در سایه تقویت تولید امکان‌پذیر است لذا همه باید برای تحقق این مهم همدل باشند.

ادامه مطلب

اندیمشک

امروز بسیج برای تمام آزادگان، سمبل و نهاد مقاومت است

منتشر شده

در

به گزارش اخبار اندیمشک، «سرهنگ احسان کریمپور» امروز (پنجشنبه ۱۶ آبان) در نشست شورای اداری شهرستان اندیمشک اظهار کرد: امروزه بسیج برای جوانان ما شورآفرین، برای دوستان غرور آفرین و برای دشمنان بیم آفرین است و برای تمام آزادگان به عنوان سمبل و نهاد مقاومت محسوب می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک با بیان اینکه امروزه مقاومت بسیاری از کشورها و موفقیت های نظام اسلامی مرهون تفکر بسیجی است تصریح کرد: هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه ای برای زنده نگهداشتن ارزش ها و روحیه بسیجی است.

وی اذعان داشت: وجود با برکت یک هزار شهید در اندیمشک در حوادثی همچون چهارم آذر و ششم مهر، هفت پادگان دوران دفاع مقدس، بیمارستان شهید کلانتری، معراج شهدای اندیمشک به عنوان نقاط قوت اندیمشک در دوران دفاع مقدس محسوب می شوند و برگ زرینی در تاریخ اندیمشک را رقم زده اند.

سرهنگ کریمپور با اشاره به اینکه در هفته بسیج به دنبال گرامیداشت ارزش ها هستیم ابراز کرد: با توجه به اینکه امسال سالگرد ۴۰ سالگی بسیج است، انتظار داریم که همه پای کار باشند تا به بهترین شکل ممکن و با کیفیت بالا برنامه هایی را در این هفته برگزار کنیم.

وی شعار محوری هفته بسیج امسال را «۴۰ سال خدمت جهاد و شهادت» دانست و اذعان داشت: امسال ما در هفته بسیج بیش از ۲۰۰ برنامه در سطح ناحیه مقاومت و رده های مختلف برگزار خواهیم کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک اضافه کرد: رژه خودرویی و موتوری، برگزاری یادواره شهدا، دیدار با فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه های دستاوردهای بسیج، نشست های بصیرتی و سبک زندگی اسلامی، پیاده روی خانوادگی، مسابقات ورزشی، صبحگاه مشترک و دانش آموزی، برگزاری میز خدمت توسط بسیج ادارات، اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم و اجرای طرح ویزیت رایگان با حضور پزشکان بسیجی از جمله برنامه های هفته بسیج است.

وی در بخش دیگری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: هر کس که در دل برای سرنوشت خود، سرنوشت این ملت و آینده ایران اسلامی و ی استقلال و هویت ملت خود ارزشی قائل است و در این راه قدمی بردارد او بسیجی است.

وی یادآور شد: اصلی ترین برنامه ما در روز ۵ آذر است که اجتماع ۱۵ هزار نفری بسیجیان تحت عنوان شکوه مقاومت را در مرکز استان خواهیم داشت.

ادامه مطلب

اندیمشک

لزوم هر چه بهتر برگزار کردن مراسم 4 آذر در اندیمشک

منتشر شده

در

به گزارش اخباراندیمشک، «فریدون حسنوند» روز (پنجشنبه ۱۶ آبان) در نشست شورای اداری شهرستان اندیمشک اظهار کرد: چهارم آذر یادآور عزت و سربلندی مردم اندیمشک است و ما نیز باید برنامه ای با کیفیت جهت گرامیداشت این روز برگزار کنیم.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هویت امروز مردم اندیمشک از دفاع مقدس تعریف و مقاومت، ایثار، ولایی و انقلابی بودن این مردم از دفاع مقدس تشکیل شده است و اندیمشک از دفاع مقدس جداشدنی نیست.

وی ابراز کرد: اگر ما می گوییم ایران اسلامی و این آب و خاک را دوست داریم و در کنار رزمندگان بوده ایم قصد داریم به نوعی جنبه های مثبت فرهنگ مردم اندیمشک را اعلام کنیم که بخشی اعظم آن مرهون هشت سال دفاع مقدس است.

وی اذعان داشت: شاید برهی از نیروهای نظامی، رزمندگان و کسانی که به نوعی در دفاع مقدس نقش داشتند امروز در جمع ما نباشند اما خدمات و ایثارگری آنها موجب شده ما به جایگاه والایی در میان سایر کشورها دست پیدا کنیم از این رو حداقل وظیفه ما گرامیداشت آن دلاورمردی ها است.

حسنوند با بیان اینکه باید مناسبت هایی مانند هفته دفاع مقدس و هفته بسیج را برجسته تر کنیم و گرامی بداریم اضافه کرد: ادارات نسبت به آذین بندی و برگزاری مراسمات متنوع در این هفته اقدام کنند؛ شاید این ها نمادین باشد اما هدف ما این است که با افتخار بگوییم همه بسیجی و به یاد شهدای دفاع مقدس هستیم.

«پیمان جهانگیری» نیز چهارم آذر را روز ایثار و فداکاری مردم اندیمشک و هفته بسیج را هفته اقتدار مردم ایران دانست و بر مشارکت و همکاری برای برگزاری مراسمات این ایام تاکید کرد.

فرماندار اندیمشک یادآور شد: همايش بزرگداشت اين روز با حضور اقشار مختلف مردم و مهمانان ويژه در شهرستان برگزار می شود.

بمباران اندیمشک در روز چهارم آذر سال ۱۳۶۵ و در جریان جنگ ایران و عراق اتفاق افتاده که در این حمله هوایی، شهر اندیمشک به مدت ۲۰ دقیقه به صورت مستمر بمباران شد؛ از این بمباران به عنوان طولانی‌ترین بمباران تاریخ ایران و طولانی‌ترین و مرگبارترین حمله هوایی نیروی هوایی عراق در طول جنگ هشت ساله با ایران است.

ادامه مطلب

برترین ها