با ما همراه باشید

اندیمشک

برگزاری گرامیداشت حماسه مردم اندیمشک در چهارشنبه سیاه

منتشر شده

در

مراسم گرامیداشت حماسه مردم اندیمشک در 27 دی سال 1357( چهارشنبه سیاه) شب گذشته با حضور مسئولین ، رزمندگان، مدافعین حرم، خانواده معزز شهدا، پرسنل سپاه و بسیج در حسینیه امام خمینی (ره) به همت ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک برگزار شد.

به گزارش اخبار اندیمشک در این مراسم حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی نوری امام جمعه اندیمشک فرایند انقلاب اسلامی و رسیدن به دولت اسلامی در دوران معاصر با توجه به شرایط حاکم بر منطقه را تشریح کرد.

وی افزود: چهارشنبه‌ سیاه‌های فراوانی برای رسیدن به این انقلاب و برپایی این نظام لازم بود که مردم آن‌ها را با شجاعت و البته درس از حادثه کربلا رقم زدند.

امام جمعه اندیمشک گفت: برای شناخت بیشتر و بهتر انقلاب برپایی مراسمات و یادوارهای این حوادث امری ضروری بوده که موجب فراموش نشدن آن‌ها می‌شود.

فرمانده سپاه اندیمشک نیز در این مراسم اظهار کرد: وقتی تاریخ اندیمشک را ورق می‌زنیم پر است از حماسه‌ها و جانفشانی‌هایی که تنها یکی از آنها چهارشنبه سیاه است.

وی افزود: اندیمشک از اولین شهرهایی بود که مجسمه استبداد و ظلم (شاه) را به پایین کشید.

کریمپور عنوان کرد: حفظ و تقویت انقلاب اسلامی به مراتب سخت تر از به دست آوردن آن است که مسلما با وجود جوانان نسل‌های سوم و چهارم انقلاب چشم انداز روشنی در انتظار است.

وی بیان کرد: همانطور که در دوران دفاع مقدس مهمترین مسئولیت‌ها به بهترین نیروها داده می‌شد امروز نیز باید به جوانان اطمینان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامه امام به گورباچوف عنوان کرد: امام در این نامه فرمودند که مارکسیسم را باید در موزه پیدا کرد و دو سال پس از آن نامه، همگان به وعده راستین امام پی بردند و همین سرنوشت نیز در انتظار آمریکا و اسرائیل است.

به گزارش اخبار اندیمشک ، چهارشنبه سیاه اندیمشک مزدوران رژیم شاهنشاهی از چهارراه شهید بهشتی (اوایل اندیمشک) تا کوی شهدا (ساختمون) و خیابان پاسداران (آریا قدیم) با آوردن تانک‌ها در خیابان‌ها باعث ایجاد رعب و وحشت و خاک و خون کشیدن مردم شدند.

بعد از فرار محمدرضا پهلوی در 26 دی سال 1357 ، عوامل رژیم مردم اندیمشک را روز چهارشنبه 27 دی ماه به خاک وخون کشیدند که در دوران مبارزات انقلابی مردم ،این روز ‏چهارشنبه سیاه نام گرفت.

مردم اندیمشک و چندشهر از استان خوزستان در روز چهارشنبه سیاه چندین شهید و تعدادی زخمی تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

شهرستان اندیمشک در دوران دفاع مقدس نیز یک هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.‏

اندیمشک

ایجاد ۴۱۳ فرصت شغلی با افتتاح کارگاه قالیبافی اندیمشک

منتشر شده

در

طرح کارگاه قالیبافی اندیمشک با حضور دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اندیمشک و با پیگیری های دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک با هدف توسعه اشتغال در شهرستان به زودی در اندیمشک افتتاح می‌شود.

این طرح با همکاری بنیاد برکت و تعاون روستایی اندیمشک و با پیگیری های دکتر حسنوند نماینده مردم اندیمشک و فرماندار شهرستان به اجرا می رسد.

سهم بنیاد برکت در طرح کارگاه قالیبافی شهرستان اندیمشک ۴۹ درصد و تعاون روستایی اندیمشک ۵۱ درصد است.

با بهره برداری از این طرح بیش از ۴۱۳ فرصت شغلی در شهرستان اندیمشک ایجاد و گامی بلند در مسیر توسعه و عمران شهرستان برداشته می‌شود .

این طرح که با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و هفتصد میلیون تومان دارای فازهای مختلفی است که فاز اول آن در نیمه ابتدایی آن به بهره برداری می رسد.

با بهره برداری کامل از آن، اندیمشک به مرکز آموزش و تولید فرش بافی دستی استان تبدیل می شود این طرح در سه مرحله آموزش، تولید و فروش انجام می شود.

به گزارش اخبار اندیمشک اولویت در به کارگیری افراد جذب شده بانوان محروم و کم بضاعت شهرستان بوده تا امکان استفاده از ظرفیت های بانوان در شهرستان بیش از‌ گذشته فراهم گردد.

ادامه مطلب

اندیمشک

فدراسیون کشتی از مردم و مسئولان اندیمشک و استان خوزستان قدردانی کرد

منتشر شده

در


سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی
فدراسیون کشتی از مردم خونگرم و همچنین مسئولان ورزشی و سیاسی شهر اندیمشک و استان خوزستان قدردانی کرد.

به گزارش اخبار اندیمشک، برگزاری مطلوب و شایسته سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در سالن شهید سروندی شهر اندیمشک با به کارگیری تمام ظرفیت های موجود و همراهی مسئولان امر همراه بود و این مسابقات بعنوان یکی از تورنمنت های مطرح دنیا، از نظر سازماندهی در سطح بسیار خوبی برگزار شد.
بی شک حضور پرشور تماشاگران خونگرم خوزستانی بالاخصوص مردم عزیز شهر اندیمشک بعنوان قطب کشتی فرنگی ایران در این مسابقات و از طرفی مهمان نوازی صمیمانه مردم و مسئولان فهیم و ورزش دوست شهر اندیمشک و استان خوزستان، خاطره خوشی را برای کشتی گیران و مربیان شرکت کننده داخلی و خارجی در این رقابت ها به یادگار گذاشت.
بدینوسیله از طرف جامعه بزرگ کشتی از تمامی دست اندرکاران امر و مردم عزیز شهر اندیمشک و استان خوزستان، به ویژه جناب آقای حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، پیمان جهانگیری فرماندار اندیمشک، افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان، سید حسین مرعشیان رئیس هیأت استان خوزستان، مسئولان اداره ورزش و جوانان و هیأت کشتی و سایر دستگاه های ذیربط شهر اندیمشک از جمله نیروی انتظامی برای برگزاری باشکوه این مسابقات قدردانی می کنیم. بی شک حضور سیل مشتاقان کشتی در سالن رقابت ها و علاقمندی مردم به این ورزش ملی، مذهبی و سنتی، مایه دلگرمی جامعه پر افتخار کشتی است.

ادامه مطلب

اندیمشک

استقبال مردم اندیمشک از رقابت ها برایم غیر منتظره بود

منتشر شده

در

نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی:
استقبال مردم اندیمشک از رقابت ها برایم غیر منتظره بود
جام تختی از اعتبار بالایی برخوردار است
میزبانی اندیمشکی ها خوب بود

نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی:
استانیسلاو سرنک گفت: استقبال خوبی از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در اندیمشک شد و حضور پرشور تماشاگران برایم غیر منتظره بود.

به گزارش اخبار اندیمشک ، استانیسلاو سرنک داور المپیکی از کشور اسلوونی و نماینده اتحادیه جهانی کشتی در سی و نهمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام تختی با بیان این مطلب افزود: رقابت های جام تختی از اعتبار بالایی برخوردار است و سطح این مسابقات با حضور کشتی گیران مطرح بالا بود و این موضوع باعث شد مسابقات زیبایی را شاهد باشیم.

وی در مورد شرایط میزبانی این مسابقات اظهار داشت: اندیمشک میزبان خوبی برای این مسابقات بود و همه چیز به شکل مناسبی انجام شد.، مردم اندیمشک استقبال خوبی از این رقابت ها کردند که این مورد برای من غیرمنتظره بود.

سرنک تصریح کرد: تاکنون به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کردم اما باید بگویم که مردم ایران و اندیمشک در نوع خود قابل تحسین هستند و باید قدر این تماشاگر علاقه مند را دانست.

داور المپیکی کشتی خاطر نشان کرد: سومین باری است که به ایران آمدم و معتقدم مردم ایران بسیار پرشور هستند؛ خوشحالم در ورزشگاهی قرار دارم که با برگزاری این مسابقات افتتاح شده است.

سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی با حضور کشتی گیرانی از 8 کشور خارجی و کشتی گیران مطرح کشورمان روزهای 4 و 5 بهمن در سالن شهید سروندی اندیمشک برگزار شد و در پایان تیم ایران بعنوان قهرمانی رسید.

ادامه مطلب

برترین ها