با ما همراه باشید

عکس

عکس/ وضعیت بحرانی آب در پشت سد دز اندیمشک

منتشر شده

در

اندیمشک

تجلی وحدت در آیینه فطر

منتشر شده

در

اخبار اندیمشک: حضور آحاد مردم و مسئولان در نمازعیدسعید فطر شهر اندیمشک

 

 

ادامه مطلب

عکس

گزارش تصویری حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو در اندیمشک

منتشر شده

در

گزارش تصویری حضور رضا اردکانیان عصر پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی فاز دوم طرح فاضلاب اندیمشک در کانون شهید مطهری اندیمشک

 

 

 

 

ادامه مطلب

اندیمشک

هزار میلیارد ریال به احداث مجتمع آبرسانی الوار اندیمشک اختصاص یافت

منتشر شده

در

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش مسئولان برای زدودن محرومیت از بخش الوار گرمسیری گفت: برای حل مشکل تامین آب بخش الوار گرمسیری یک مجتمع آبرسانی با هزار میلیارد ریال اعتبار ساخته می شود.

به گزارش اخبار اندیمشک، فریدون حسنوند روز جمعه در بازدید از بخش الوار گرمسیری و دیدار چهره به چهره مسئولان با مردم در جمع اهالی این منطقه افزود: با این مجتمع بخش زیادی از مشکل کمبود آب این بخش حل و آب روستاهای این بخش با اجرای این مجتمع تامین می شود.

وی بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات این بخش آنتن دهی تلفن همراه است که به همین منظور از طریق وزارتخانه مربوطه مشکلات مخابراتی این بخش حل و طرح های لازم برنامه ریزی شده است.

وی گفت: در هفته آینده یک طرح مهم آبرسانی برای بهره مندی 120 خانوار الوارگرمسیری با حضور استاندار خوزستان بهره برداری می شود.

حسنوند با اشاره به تلاش گسترده مسئولان برای بهره مندی اهالی این بخش محروم از شبکه پایدار برق افزود: در 21 ماه اخیر 250 دستگاه ترانس برق در شهرستان نصب شده که طی یکی دو ماه آینده نیز 100 دستگاه ترانس دیگر به برق شهرستان افزوده می شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در بحث برقرسانی ایجاد زیرساخت ها ،توسعه شبکه ها و روشنایی ورودی و خروجی شهرهای تابعه شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

حسنوند با اشاره به نیاز مردم و ساکنان روستاها به بهره مندی از شبکه گازرسانی گفت: مجوز لازم برای گازرسانی به 40 روستای شهرستان اندیمشک اخذ شده است.

وی بهسازی راهها و توسعه حمل و نقل روستایی را در این بخش محروم ضروری دانست و گفت: طرح های بسیار خوبی در بخش راه در الوار گرمسیری اجرا یا در دست اقدام است ضمن اینکه با توجه به ضرورت موضوع ، به دنبال این هستیم که مسیر جاده روستایی بخش الوار را تا روستای تله زنگ توسعه دهیم که در این زمینه برنامه ریزی شده است.

حسنوند گفت: یکی از اهداف توسعه زیرساخت های راه در بخش الوار گرمسیری تحول در بخش گردشگری منطقه و کشاورزی است.

نماینده اندیمشک ساماندهی 22 کیلومتر جاده دسترسی به دریاچه دز را یکی از طرح های شاخص حوزه راه در بخش الوار گرمسیری برای بهره مندی عمومی دانست.

وی تلاش های بخش بهداشت و درمان اندیمشک را قابل توجه دانست و گفت: حداقل پنج پروژه در بخش بهداشت و درمان آماده افتتاح است ضمن اینکه 40 پروژه در این حوزه در دست اقدام و اجراست.

وی بیمارستان الوار، بیمارستان کوی لور ، مرکز کلینیک تخصصی ، ام آر آی و اورژانس بیمارستان امام علی(ع) را از جمله طرح های مهم شبکه بهداشت و درمان دانست که آماده بهره برداری هستند.

وی افزود: در الوار گرمسیری در سال جدید حداقل 6 چمن مصنوعی ، 2 سالن ورزشی و 10 مجموعه ورزشی روباز راه اندازی می شود که زمینه مناسب برای حمایت از استعدادهای ورزشی دختر و پسر در این منطقه فراهم شود.

وی با اشاره به تلاش جدی مسئولان اندیمشک برای جذب سرمایه گذار و استفاده از این بخش برای توسعه اشتغال افزود: طرحهای بزرگی همچون سه نیروگاه و نیروگاه دوم دز را به عنوان طرح های مهم اشتغالزا و برای تحول در بخش اقتصاد شهرستان برنامه ریزی شده است.

نماینده مردم اندیمشک خاطرنشان کرد: کلیه نیازمندی های بخش الوار گرمسیری رصد شده و مطالبات مردم در بخش های مختلف از جمله آموزش و پرورش و کشاورزی نیز در دست برنامه ریزی است.

 

 

 

ادامه مطلب

برترین ها